Motto

Witam. Od wielu lat inwestuję na rynku Forex, z nastawieniem na wykorzystywanie średnioterminowych swingów cenowych. Moja metodologia oparta jest w głównej mierze na teorii fal Elliotta. Wykorzystuję współczynniki Fibonacciego dla określania zasięgów fal impulsu i korekcyjnych oraz technikę overbalance dla określenia trendu. W tradingu wykorzystuję elementy technik R. Minera i B. Gilmora. Będę się starał w miarę systematycznie zamieszczać analizy popularnych par walutowych pod tym właśnie kątem. Może okażą się komuś pomocne i usprawnią proces analizy i tradingu.Zapraszam do lektury i dzielenia się komentarzami.

sobota, 21 września 2019

DAX

DAX z dużym prawdopodobieństwem realizuje korektę impulsu wzrostowego w ramach fali 4. Jej hipotetyczny zasięg obrazuje kwadrat wizualizujący zasadę overbalance, Zasięg ten pokrywa się ze zniesieniem 38,2 ( nie zaznaczonym na wykresie). Pytanie, jak wejść na taką korektę?
W tym celu popatrzmy na wykres m5. Widać tutaj piękną potencjalną strukturę impulsową. Jeśli to założenie jest prawidłowe, to po wybiciu dołka walor powinien wejść w korektę, jej prawdopodobny zasięg został oznaczony. Oznacza on 38,2 zniesienia całego ruchu (zakładam, że potencjalny dołek fali 5 jest już niedaleko), korekty całych impulsów mają zwyczaj terminowania w okolicach fali 4 niższego rzędu. Jednak to tylko hipotetyczna próba oznaczenia zasięgu, równie dobrze może być on większy. Jednak jeśli w tym obszarze otrzymamy wiarygodny sygnał zmiany trendu, możemy pokusić się o zagranie. Ostrożniejsi mogą próbować wejścia po wybiciu dołka fali 5 (jeszcze go kurs nie wyznaczył). W każdym razie z wykresu pięciominutowego otrzymamy akceptowalny poziom SL.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz