Motto

Witam. Od wielu lat inwestuję na rynku Forex, z nastawieniem na wykorzystywanie średnioterminowych swingów cenowych. Moja metodologia oparta jest w głównej mierze na teorii fal Elliotta. Wykorzystuję współczynniki Fibonacciego dla określania zasięgów fal impulsu i korekcyjnych oraz technikę overbalance dla określenia trendu. W tradingu wykorzystuję elementy technik R. Minera i B. Gilmora. Będę się starał w miarę systematycznie zamieszczać analizy popularnych par walutowych pod tym właśnie kątem. Może okażą się komuś pomocne i usprawnią proces analizy i tradingu.Zapraszam do lektury i dzielenia się komentarzami.

niedziela, 11 sierpnia 2019

Złoto

Złoto zupełnie nie przejęło się moim podejściem i zdecydowanie wybiło się z kanału. Co dalej? Trudno powiedzieć, dlatego na wykres naniosłem nowe, alternatywne oznaczenie fal. Wprawdzie nadal bardziej prawdopodobny wydaje mi się układ korekcyjny A trójfalowe, B jako korekta płaska i C - które zrobiło już trzy fale, pytanie czy zechce zrobić 5? Oczywiście możemy być też świadkami narodzin nowego impulsu wzrostowego, ale..
No właśnie, popatrzmy na bratni kruszec.
Ten wykres srebra już przestawiałem, ostatnia struktura wzrostowa wygląda jakby była na ukończeniu. Fale 1 i 5 są w tej chwili praktycznie równej wielkości.
Jeśli przyjrzymy się bliżej samej 5 falce to widać wyraźnie że zrobione są cztery fale i możliwa jest jeszcze piąta. Oczywiście trudno orzec jakiej długości ona będzie (choć raczej nie będzie wydłużona, na wydłużoną wygląda fala 3) i czy w ogóle nastąpi i struktura nadrzędna pozostanie jako trójka.I nastąpi przynajmniej korekta wyższego rzędu. Czy zatem możliwa byłaby sytuacja kiedy srebro będzie spadać, a złoto utrzyma w dłuższym terminie kierunek wzrostowy?



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz